bn-herb.png
_0001_8.jpg
Opcje zaawansowane
Poniedziałek, 15-07-2019,   Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
Festyn "Dobre, bo nasze"
25.06.2018Karol Stęplowski1780
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Karol StęplowskiZdjęć: 16

17 czerwca 2018 r. w Fajsławicach  odbył się Festyn „Dobre, bo nasze”. Organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krasnystaw PLUS we współpracy z Gminą Fajsławice, Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice. Impreza rozpoczęła się powitaniem gości oraz okolicznościowymi wystąpieniami. Następnie odbyła się prezentacja drużyn do turnieju sportowego oraz drużyn kulinarnych. Na głównej scenie wystąpiły: Kapela Podwórkowa Alternatywy 5 z Łopiennika Górnego, zespoły śpiewacze Fajsławianki z Fajsławic oraz Siedliszczanki z Siedlisk, Kabaret Pod Siwym Włosem z Żółkiewki, kapela ludowa z Gorzkowa oraz kapela Sentymentalna.

W trakcie festynu odbył się Turniej Gmin Powiatu Krasnostawskiego oraz  konkurs kulinarny. W zawodach uczestniczyły następujące Gminy Powiatu Krasnostawskiego: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Łopiennik Górny i Żółkiewka.

Gminy rywalizowały w następujących konkurencjach: przysiady parami z piłką, bieg z taczką w płetwie, bieg slalomowy z kapustą na szpadlu, skok w dal grupowy, bieg w zszytych workach, rzut gumo filcami oraz picie smacznego napoju przez wężyk. Ponadto reprezentacja każdej z gmin wykonała piosenkę o swojej gminie.

W klasyfikacji końcowej turnieju gmin zwyciężyła reprezentacja Gminy Krasnystaw. Nasza drużyna nieznacznie przegrała walkę o podium, zajmując ostatecznie 4 miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

W konkursie kulinarnym oceniano ok 60 produktów. Jury obradowało w składzie: Anna Augustyniak, Jacek Jakubczak, Małgorzata Solis, Tomasz Solis, Zofia Gorgol, Paweł Chała. Uczestnicy konkursu kulinarnego zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi. Gminę Łopiennik Górny reprezentowały KGW Dobryniów nad Wieprzem oraz KGW z Woli Żulińskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym przedstawicielom, którzy godnie reprezentowali gminę Łopiennik Górny zarówno w konkursach sportowych jak i kulinarnych. Sukces organizacyjny sprawia, że Festyn „Dobre, bo nasze” na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń kulturalnych powiatu.Za rok spotykamy się w Gminie Gorzków.

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn10.png
bn11.png
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
LL2014.jpg
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 3600911
«»