bn-herb.png
_0003_6.jpg
Opcje zaawansowane
Piątek, 15-02-2019,   Imieniny: Arnolda, Jowity, Georginy
108 Jubileusz urodzin Pani Marianny Błaziak.
15.09.2017Administrator 12016
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Administrator 1Zdjęć: 20

Najstarsza mieszkanka w województwie lubelskim - 108 Jubileusz urodzin Pani Marianny Błaziak.

Pani Marianna Błaziak z Dobryniów-Kolonia obchodziła 14 września swoje 108 urodziny. Najstarsza mieszkanka w województwie a 11 Polsce urodziła się 14 września 1909 r. dawniej w Łopienniku Ruskim obecnie Łopienniku Dolnym. Córka podoficera armii carskiej wychowana w gronie 9 rodzeństwa, wychowała 4 dzieci, dochowała się 7 wnuków, 15 prawnuków i 8 praprawnuków.   Przeżyła zabory oraz I i II wojnę światową a następnie trudny okres powojenny. Była siostrą PCK, uczestniczyła w budowie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobryniowie.

Do Jubilatki wybrała się delegacja w składzie: Pani Elżbieta Prus – przedstawicielka marszałka województwa, Pan Janusz Szpak – starosta krasnostawski, Pan Jan Kuchta – wójt gminy, Pan Sławomir Kamiński – naczelnik wydziału oświaty w starostwie, Pani Ewelina Rudy – rzecznik starostwa, Pan Artur Sawa – kierownik USC oraz Pan Dariusz Zawada – kierownik GOK. Delegacja złożyła życzenia oraz wręczyła kwiaty, listy gratulacyjne oraz prezent od gminy. Był również jubileuszowy pyszny tort oraz szampan. Spotkanie tradycyjne odbyło się pod 108 letnią jabłonką przy domu rodzinnym.

Pani Marianna dożywając tak sędziwego wieku jest nadal wesoła, pogodna bardzo humorystycznie odpowiadała na pytania. Jak minął ostatni rok? „Szybko minął wypróżnowałam się, nic nie robiłam…” Co jest ważne w życiu? „Odpowiadała, że zdrowie i nie martwić się”. Trzeba dodać, że mieszka sama w domu i nie godzi się na zamieszkanie obok z córką co jest wielkim wyzwaniem.  Córka Pani Zofia opiekuje się Panią Marianną informując nas, że jest samodzielna, słucha radia, ogląda telewizję, czyta nie używając okularów.

Jan Kuchta – wójt gminy mówi „Panią Błaziakową znam od urodzenia, bo urodziłem się po sąsiedzku. Mieliśmy dobre kontakty ze sobą. Zawsze była osobą życzliwą, bardzo pozytywnie nastawioną do ludzi. Wszystko, co robiła, zawsze polecała Bogu, który jak widać utrzymuje panią Błaziakową w dobrej kondycji. Każdemu życzyłbym takiego zdrowia w tym wieku - tym bardziej, że do stu lat praktycznie nie korzystała z usług medycznych. Jak zgłosiła się do naszej przychodni w Łopienniku, to pielęgniarka, która prowadziła rejestrację stwierdziła, że nie ma jej karty w przychodni, na co pani Marianna powiedziała: „ja nigdy u was nie byłam”.

Wywiad z Jubilatką przeprowadziła również Pani Małgorzata Maksim- redaktor Radia Lublin oraz relację wizyjną prowadziła TVP emitując w Panoramie Lubelskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Poniżej odnośniki do relacji radiowej oraz telewizyjnej:

Relacja Radio Lublin

Relacja TVP

PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
EFRR (3).jpg
Energia słoneczna.png
Gmina na mapie

Urząd Gminy w Łopienniku Górnym
Łopiennik Górny 1
22-351 Łopiennik Górny
( 82 ) 577 30 04, 577 31 23
fax. ( 82 ) 577 30 10
geosystem.jpg
LPR.jpg
ceigg.JPG
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
bn5.png
bn6.png
bn7.png
bn8.png
bn10.png
bn11.png
bn1.png
bn2.png
bn3.png
bn4.png
LL2014.jpg
karta_duzej_rodziny.jpg
LotLogo.jpg
mikroporady.jpg
baner 301x100.png
uenfo.jpg
Stronę odwiedziło osób: 3214073
«»